تبلیغات
امید وصال

امید وصال
قالب وبلاگ

Image Hosted by Free Photo Hosting at /

اى یكه تار عرصه صبر و رضا حسین

 وى رهنماى قافله كربلا حسین

 تو كعبه امیدى و در وقت حج شدى

 نا كرده حج ، ز بیت الهى جدا حسین

 بر فراز حماسه

هنوز پنجاه سال از غروب خورشید رسالت نگذشته است كه غاصبان ، سلطنت را به جاى نبوت ، و یزید را به جاى محمد (ص ) مى نشانند.

بلایى بزرگ دامن گیر جامعه اسلامى شده و كار به جایى رسیده است كه سرنوشت جهان اسلام در دست یزید هوسبار قرار گرفته است . همان یزیدى كه زشت ترین واژه ها از توصیف چهره كریه او ناتوانند.

درد ناكترین از همه انكه ، از حسین (ص ) مى خواهند تا ان جز ثومه فساد و طغیان را به عنوان جانشین پیامبر به رسمیت بشناسد. از عصاره عصمت ، لنگرگاه افلاك ، نقطه پرگار زمین و زمان ، مركز دایره امكان ، از همو كه قلبش ‍ فرودگاه ملائك است ، براى ننگین ترین لكه تاریخ و زشت ترین كلمه قاموس ‍ بشریت ، بیعت مى خواهند. از حسین (ص ) مى خواهند تا با دست عصمت ، الوده ترین دست روزگار را به نشانه تایید بفشارد.

فرماندار وقت مدینه ماموریت یافته است تا از زاده زهرا براى فرزند لاابالى معاویه راى اعتماد بگیرد. دست بیعت حسین یا سر بریده او، همان دو ارمغانى است كه یزید یكى از آنها را از مدینه خواسته است .

اكنون دیگر براى حسین (ص ) مدینه جاى ماندن نیست ، باید كاروان و قافله شهادت محملها را بر بندد و صاحبان اصلى مدینه الرسول از مدینه و رسول خدا حافظى كنند.

امیر قافله ، با یاران وفادار خویش از شهر بیرون مى آید و در حالیكه خطر هر لحظه او را تهدید مى كند. اهنگ مكه دارد. گویى موسى بن عمران است كه با تعقیب فرعونیان و قبطیان از مصر بیرون آمده است لذا ایه اى از قرآن را زمزمه مى كند كه روایتگر هجرت موسى (ص ) است :

و خرج منها خائفا یترقب قال رب نجنى من القوم الظالمین

كاروانیان در طى شش شبانه روز، بیابانهاى سوزان بین مدینه و مكه را پشت سر نهاده و به حریم كعبه پناهنده مى شوند تا ان وادى ایمن را پایگاه امر به معروف و نهى از منكر، و جایگاه اعلام برائت از ستم و بى عدالتى قرار دهند، ولى حرامیان روزگار كه با خدا نیز اعلام جنگ كرده اند نه احترام خون خدا و نه حریم خانه خدا هیچیك را نمى فهمند و عزم شكستن حریم حرم نموده و در خانه امن خدا قصد ریختن خون خدا كرده اند.

مردم از چهار گوشه كشور اسلام به حج و طواف كعبه مى ایند ولى معصوم زمانه كعبه را به سوى كعبه جانان ، حج را به سوى جهاد و زیارت را به سوى شهادت ترك مى كند، لباس احرام را بركنده و كفن شهادت پوشیده و به سوى حج اكبر مى شتابد. و در زمانه اى كه هنگامه زیارت روى خدا ست پشت به خانه خدا مى كند و مسیر بین مكه و كربلا را جایگاه با صفاترین سعى خویش قرار مى دهد، چه در ان وادى سعى و صفاى خونین صفاى دیگرى دارد.

 


[ دوشنبه 8 آبان 1391 ] [ 07:02 ب.ظ ] [ امید وصال ] [ نظرات ]

درباره وبلاگ

نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی
آمار سایت
كل بازدیدها : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدیدهای امروز : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت