تبلیغات
امید وصال

امید وصال
قالب وبلاگ

                                                Image Hosted by Free Photo Hosting at /

این روزها در تلاطم زندگی و تلاش برای ادامه حیات در این دنیای مادی یاد و خاطره کوچک قامتان بزرگ مردی که از این دنیای فانی گذشته و آرزویشان شهادت و محشور شدن با سالار شهیدان بود در ذهنمان نقش می بندد.

آنها که دعوت رهبر و ولی خود در دفاع از کشور را به زیبایی هر چه تمام لبیک گفتند و اگر چه بارها و بارها فریادهایی برای عدم حضور در رکاب امام حسین در صحرای کربلا سر داده بودند سرفرازند از اینکه خونین بال به زیارت آن امام رفتند.

بی شک بالهای خونین آنها در قیامت گواهی خواهند بود نزد سید و سالار شهیدان که اگر آنها هم به وقت کربلا در رکاب امام بودند خود را فدای ایشان می کردند و تا آخرین قطره خون از ایشان دفاع می کردند.

شهید بهنام محمدی کوچک مردی با اراده و ایمان بزرگ بود که آفتاب گرم مسجد سلیمان در روز 12 بهمن سال 45 بر چهره اش تابید و آمد تا آمدنش نقش بزرگی، ایثار، از خودگذشتگی و شهادت را به زیبایی هر چه تمام معنا کند.

او از همان روزهای نخست با سختیها و مشکلات زندگی خو گرفت تا زندگی او را آماده مبارزات عالی و ارزشمند کند.

در روزهای نخستین جنگ و آن زمان که درگیریها در خرمشهر آغاز شده بود بهنام تنها 13 سال داشت و درعنفوان نوجوانی به سر می برد اما افکارش، آمالش و آرزوهایش رنگ و بویی دیگر داشت.

گویی ذهن و روح او خیلی بزرگ تر از جسمش بود چرا که آرزویش تحقق خواست امامش و تنها نماندن او و شهادتی شبیه شهادت سید و سالارش بود.

شهید بهنام محمدی با جثه کوچک اما اراده قوی نقشی موثر در جمع اوری اطلاعات و شناسائی عراقی ها داشت در وصف وی گفته اند که آنقدر کوچک جثه بوده که اسلحه روی دوشش قرار نمی گرفته و نوک اسلحه روی زمین کشیده می شد.

اما شهید محمدی با همان جثه کوچک افتخار همگام شدن با افتخار آفرینانی چون شهید جهان آرا را داشته و همپای آنها برای دفاع از وطنش تلاش کرده است.

امروز سالروز گرامیداشت یاد و خاطره او و سه هزار و 600 شهید دانش آموز دیگر کشور است، یاد فهمیده ها و محمدی ها و هزاران شهید کوچک قامت دیگری که در خون خود غلتیدند تا سربلندی، اقتدار و آرامش امروز کشور را برای ما باقی گذارند.

آنها که درس ایثارو از خوگذشتگی را با ساده ترین الفبای ممکن برایمان معنا کردند تا ما نیز کشور را برای آیندگان حفظ کنیم.

به بهانه سالروز گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمدی گفتگویی کردیم با مادر این شهید بزرگوار تا قلم مان انعکاس دهنده احساسات و عواطف مادری باشد که در دامان خود فرزندی را پرورش داده که امروز افتخار او و کشورش است.

شهادت بهنام را در خواب دیده بودم

نصرت مظفرنیا مادر شهید بهنام محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر از نوجوان 13 ساله اش می گوید، آن چنان از بهنام سخن می گوید که گویی جلوی چشمانش ایستاده، بهنام در قاب چشمان مادر هنوز پسر بچه ای نحیف و کوچک جثه است که به جای درس و مدرسه مکانیکی آموخته و همین امر او را به وارد سپاه کرده است.

گویی تاریخ برای مادر بهنام در همان زمانها متوقف شده پی در پی آه می کشد با آنکه تکرار می کند شهادت فرزندم را افتخار می دانم.

بهنام یک روز آمد و گفت مادر من جهان آرا را مثل دایی خود دوست دارم و او نیز من را خیلی دوست دارد دایی به من گفته برو غسل شهادت کن.

با دستانم خودم نوجوان 13 ساله ام را غسل شهادت دادم من دلم می لرزید اما نگاه استوار و محکم او مرا آرام می کرد، به من گفت اگر شهید بشوم برای من گریه می کنی؟ و من واقعا نمیدونستم باید در جوابش چه بگویم.

صدای مادر می لرزد او دیگر سن و سالی گذرانده و خود می گوید روزگاری را با قاب عکس های فرزندانم سپری کردم اما خوشحالم که پسری به دنیا آوردم که آرزویش محشور شدن با امام حسین و دغدغه اش تحقق خواست امام بود.

شب قبل از شهادت بهنام خواب دیدم و می دانستم که او می رود خواب دیدم یک نفر با لباس سیاه و شال سبز بهنام را با خود می برد وقتی سراسیمه دنبالش دویدم و پرسیدم که فرزندم را کجا می بری گفت جای پسرت پیش ما امن است، فردای آن روز خبر شهادت بهنام را برایم آوردند.

وی در خصوص خصوصیات اخلاقی و رفتاری پسرش می گوید: بهنام از همان اول مثل آدم بزرگ ها رفتار می کرد علاقه خاصی به کار کردن به خصوص کارهای فنی داشت، امام را خیلی دوست داشت و با آنکه خیلی بچه بود تمام سخنرانی های ایشان را گوش میداد و همیشه هم می گفت نباید امام را تنها بگذاریم.

مادر شهید بهنام محمدی افزود: بهنام همیشه می گفت روزی یک قهرمان ملی کشور می شوم و من نمیدانستم که اینگونه قهرمان می شود.

حرمت خون شهدا باید حفظ شود

 باید حرمت خون شهدا در کشور حفظ شود همه جوانان و نوجوانان باید تلاش کنند ادامه رو راه آنها باشند باید در پیروی از ولایت پیشتاز باشند و از ارزشهای انقلابی و اسلامی کشور تا پای جان حفاظت کنند.

امروز سالروز گرامیداشت شهدای دانش آموز است و یادمان باشد دانش آموزی تنها به دوران درس و مدرسه ختم نمی شود و باید در هر سنی، هرجایگاهی و هر مسئولیتی که هستیم دانش اموز باشیم به ویژه دانش آموز درس های زیبایی چون ایثار و از خودگذشتگی،غیرت به وطن و شهادت که این شهیدان برایمان معنایشان کردند.

 


[ دوشنبه 8 آبان 1391 ] [ 06:48 ب.ظ ] [ امید وصال ] [ نظرات ]

درباره وبلاگ

نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی
آمار سایت
كل بازدیدها : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدیدهای امروز : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت