تبلیغات
امید وصال

امید وصال
قالب وبلاگ

 منابع امنیتی و اطلاعاتی آمریكا معتقدند كه ایران در حال حاضر دارای امكانات و توانمندی های فنی و نرم افزاری برای مقابله با آمریكا در جنگ سایبری است.

«جفری كر» از كارشناسان سایبری و یكی از مشاوران سایبری وزارت دفاع آمریكا معتقد است «ایران در حال حاضر می تواند در میدان جنگ سایبری یكی از بازیگران عمده در عرصه جهانی باشد. در حال حاضر سه كشور پیشرو در عرصه جنگ سایبری آمریكا، روسیه و چین هستند كه با احتساب ایران تعداد كشورهای عمده در این جنگ سایبری به 4 كشور خواهد رسید.»

اما آیا توانایی سایبری ایران در حدی هست كه بتواند منافع آمریكا را تهدید كند؟ در اوایل سال جاری میلادی «جیمز كاپلر» مدیر اطلاعات ملی آمریكا به اعضای كنگره اعلام كرد كه ایران در سال های اخیر توانایی فوق العاده ای در جنگ های سایبری به دست آورده است.

جفری كر كه خود نویسنده كتاب اندرون جنگ های سایبری است تأیید می كند: ایرانی ها تاكنون اراده قدرتمندی را از خود برای توسعه این توانایی نشان داده اند و این كشور به دانشگاه های بسیاری دسترسی دارد كه به راحتی می تواند مهندسان مورد نیاز خود در جنگ های سایبری را تربیت كند.

كارشناسان سایبری آمریكایی معتقدند كه یكی از مهم ترین نگرانی های آمریكا در مورد توانایی های سایبری ایران این است كه بتواند به سیستم های رایانه ای آمریكا نفوذ كند و به نوعی هدایت آنان را به دست گیرد.

 


[ جمعه 15 اردیبهشت 1391 ] [ 10:49 ق.ظ ] [ امید وصال ] [ نظرات ]

درباره وبلاگ

نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی
آمار سایت
كل بازدیدها : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدیدهای امروز : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت